Saturday, September 29, 2012

Saksamaa ?!

Vahetusõpilane - ta ei ole teistest parem , ta ei ole teistest halvem . Ta on lihtsalt teistsugune ... 

Kirjutan nüüd midagi Saksamaast .. 


* Iga päev v.a koolihommikud sööme kõik ühise laua taga hommikusööki . Hommiku söök kestab orienteeruvalt kuni poolteist tundi , ning alles siis kui viimane on söömise lõpetanud , võime laua tagant püsti tõusta . Hommikusöögiks on brötchenid , sai , leib , erinevad vorsti-juustusordid ning marmelaad . Juuakse väga palju limonaadi . Õhtuti on meil kell 6 alati õhtusöök . Kui me lõuna ajal ei söönud sooja toitu , siis on õhtusöögiks alati soe toit . 
* Meie peres on reegel , kuna me joome liiga palju limonaadi . Esmaspäeviti , kolmapäeviti ja reedeti enne õhtusööki limonaadi juua ei tohi . Tervise huvides . 
* Esimesed dušši all käigud olid mul väga mõtlemapanevad . Ootasin oma 15 minutit sooja vett ,. aga seda ei tulnud . Mõtlesin et nojah , ju siis täna ei ole . Teine kord oli sama jama .. Nädala lõpus küsisin et kas meil ka sooja vett vannitoas on ? Ning siis emps ütles , et mingit nuppu tuleb all keldris vajutada ja siis tuleb soe vesi . Nojah .. eks ma siis mässan nende nuppudega enne vannituppa minemist .
* Sa ei saa kunagi nii välja minna , ilma et vanemad teaks kellega / kuhu ja millega / kuna ja kellega tagasi tuled . Nad on nõus igakell sulle järgi tulema .. Positiivne  :)
* Koolis saan ma punkte ja siis ma pean enda hinde ise arvutama . Aasta keskel saame 1 hinde teada ning siis teame milline aine on kehv ning on võimalus seda parandada . Kooliaasta lõppedes on sul igas aines 1 hinne . Olulised on sinu 3 tähtsat ainet mille oled valinud , vähemtähtsad on tavalised ained .
Minu 3 tähtsat ainet :
Inglise keel
Matemaatika
Ühiskonnaõpetus

* Kui sa tundi hilined põhjusetta või kodune töö on tegemata , siis pead tervele klassile järgmiseks tunniks midagi küpsetama . Õnneks mina ei ole pidanud VEEL seda tegema :d Aga päris tihti liigub kooli peal inimesi kellel on kook karbis .
* Garderoobid on koolis puudulikud . Mantel ja jope on sul koguaeg seljas või pead seda kaasas kandma . Vahetusjalatsitest rääkimatagi .. Puudulikud .
* Kõik inimesed kes sulle tänava peal vastu tulevad , naeratavad ja teretavad . See ei loe et sa näed teda elus esimest ja viimast korda .
* Täiesti normaalne on mitte helistada , vaid sms-da . Milleks helistada kui me saame kirjutada '?!
*  Saksa poisid ei tea midagi elementaarsest viisakusest . Võibolla olen mina viisakusega ära harjunud Eestis . Aga tunnen end pidevalt liiga viisakana ..aga see ei tee halba ..
* Kui ma midagi ei räägi , siis arvavad kõik et midagi on valesti või ma olen kurb . Ma olen lihtsalt väsinud . .. Miks sa väsinud oled , on järgmine küsimus .
* Täiesti normaalne on kell 8 laupäeviti ja pühapäeviti üles tõusta ja tegutsema aktiivselt asuda . Ma pole
veel sellega ära harjunud ja kuidagi lihtsalt olen esimestel tundidel .
* Endiselt arvavad kõik et vene keel on minu emakeel
* Eesti ei kuulugi Venemaa alla ?!?!?!?!? Eesti on iseseisev riik ?!?!
* Kuidas sa küll nii palju keeli oskad ? Inglise , saksa ja eesti . Ei ole vist palju..
* Kas sa saad aru kui ma sinuga saksa keeles räägin  , või pean ma sinuga inglise keeles rääkima ning siis proovivad alati oma vigast inglise keelt minu peal praktiseerida . Naeran ja vastan neile sarkastiliselt saksa keeles .


Nii , õhtul lähen Rebecca juurde .. ja siis vaatame , teeme midagi spontaalselt . Pühapäeva plaanidest pole mul õrna aimugi ..
Hannes on vanaisa juures ja Lenal on palavik .. :(
Mina olen elu ja tervise juures , 3 kilo raskem aga elavate nimekirjas :)

TSAU .. :) 


No comments:

Post a Comment